گروه صنعتی
افشارکیا

چهارچوب فلزی

فهرست مطالب

چهارچوب فلزی و فریم

 

در صنعت ساختمان، چهارچوب فلزی و چوبی در بخش های مختلف کاربرد های فراوانی دارد ازجمله استفاده در تمامی درب های ساختمانی، چهارچوب و فریم فلزی برای پنجره ها و … که در شکل ها و اندازه های مختلف بنا به درخواست مشتری تولید و عرضه میگردد.

چهارچوب ها انواع مختلفی دارند که به دو دسته فلزی و چوبی تقسیم بندی میشوند. در ادامه با این چهارچوب ها و ویژگی هایشان آشنا می شویم.

چهارچوب فلزی،چهارچوب فرانسوی،چهارچوب مکزیکی،چهارچوب ساده

چهـارچوب چوبی

چهارچوب های چوبی به دلیل ظاهر شکیل و زیبایی که دارند بیشتر در دکوراسیون داخلی  و طراحی محیط هایی شبیه به تالار و یا سالن های مجلل استفاده میشود.
در چهارچوب های چوبی دو عدد تیرک عمودی در دو طرف قاب و دو تیرک افقی در کف و سر قاب وجود دارند که در آستانه درب قرار میگیرند.
چهارچوب های چوبی در طرح های جدید از قطعات MDF توسط استادکار ماهر نصب میشود و از ظرافت خاصی برخوردارند.
نکته مهم در چهارچوب های چوبی چفت شدن تیرکها به یکدیگر و استحکام آن هاست.

چهـارچوب فلزی

باید بدانیم که چهارچوب فلزی به خاطر دوام و ماندگاری بالایی که دارد در بازار بسیار گسترده شده است. این نوع چهار چوبها  قابلیت طرح و رنگ پذیری خیلی خوبی دارند. به همین جهت در مدل ها و رنگهای مختلف قابل سفارشی سازی میباشد.
چهارچوب های فلزی به دسته های مختلفی تقسیم بندی میشوند:
چهارچوب فلزی اتاقی، چهارچوب فلزی درب، چهارچوب فلزی فرانسوی، چهارچوب مکزیکی، چهارچوب سفارشی

انتخاب چهارچوب فلزی مناسب

هنگام خرید یک چهـارچوب فلزی خوب باید به چندین مورد  توجه کافی را داشته باشید:

  • جنس چهارچوب مناسب فضا و محل انتخابی شما باشد.
  • جوشکاری دقیق چهارچوب مهمترین عامل در انتخاب چهارچوب فلزی به شمار میرود چرا که باعث دوام و ماندگاری بیشتر میشود.
  • رنگ کوره ای به دلیل تداوم بالاتر نبست به باقی روش ها یکی از معیار های مهم در نحوه رنگ آمیزی است.
  • به این موضوع دقت کنید که چهارچوب انتخابی شما دارای جای قفل باشد تا هنگام نصب مجبور به برش جای قفل نباشید.
  • قیمت چهارچوب های فلزی براساس وزن آنها متغیر است، انتخاب چهارچوب های سبک هزینه های پروژه و همچنین هزینه طراحی و مصالح را کاهش میدهد.
  • چهارچوب های خریداری شده باید با ضخامت دیوار و محیط های جایگذاری سازگاری داشته باشد.
  • برای یک معماری قوی بهتره چهارچوب انتخابی شما دارای تطبیق پذیری با طیف وسیعی از درب ها باشد.

این نوع چهارچوب های فلزی ساده به صورت لولایی ساخته میشودند و امکان تخریب این نوع چهارچوب ها در ساختمان ها خیلی پایین است اساس و پایه نصب درب در خانه و ساختمان چهارچوب است که امروزه استفاده از چهارچوب فلزی متداول تر شده و علت آن نیز تداوم و ماندگاری بیشتری است که چهارچوب فلزی دارا می باشد همچینن خاصیت طرح و رنگ پذیری چهار چوب فلزی یکی دیگر از دلایل موفقیت چهار چوب فلزی به شمار می رود.

این نوع برای درب‌های ورودی و درب‌های اتاق خواب و سرویس مناسب و کاربرد بسیاری دارد. از مزایای این چهارچوب‌ می‌توان به دوام و ماندگاری بالا، رنگ‌پذیری و قیمت پایین آن اشاره کرد.

ــــ

چهارچوب مکزیکی یا قاشقی در سایز های مختلف تولید و ارائه میشوند. این چهارچوب ها به دلیل قابلیت خمکاری در ساختمان ها برای فرم پنجره های pvc قابل تفکیک است. چهارچوب های مکزیکی در صنعت و ساخت چهارچوب های ضد سرقت کاربرد دارد.

این نوع چهارچوب های سفارشی بیشتر در دیوارهای پیش ساخته استفاده شده و در ابعاد و اندازه دلخواه شماو مطابق با استاندارهای جهان با بهترین کیفیت ساخته و تولید میشود.

چهارچوب فلزی ساده

چهـار چوب فلزی ساده طرح های قدیمی  و سطح های صاف و هموار و با کمترین انحنا را دارا می باشند. به خاطر سهولت در نصب، زیبایی ساخت و تولید این نوع چهارچوب ها از پرطرفدارترین ها هستند.از این چهارچوب ها برای درب سرویس ها نیز استفاده شده است.استفاده از چهارچوب های مناسب باعث میشود درب ها به درستی نصب شوند.
چهارچوب انواع مختلفی دارد: چهارچوب فلزی درب اتاق با کف 16 سانتیمتر و بدون شیشه خور و پاشنه دار، چهار چوب فلزی درب سرویس بهداشتی و پاشنه دار با کف 16 سانتیمتر، چهار چوب فلزی کف 14 سانتیمتر مناسب برای درب سرویس بهداشتی، چهار چوب فلزی درب ضد سرقت

چهـارچوب فلزی فرانسوی

چهارچوب های فرانسوی برای درب های ورودی و درب اتاق خواب ها مناسب است و کاربرد زیادی دارد. از مزایای این درب ها میتوان به دوام و ماندگاری، رنگ پذیری و قیمت پایین آن اشاره کرد. از نظر وزن و استقامت هم کیفیت خوبی دارند و به رنگ پودری الکترواستاتیک با پایه رزین اپوکسی پلی استر با تنوع رنگی بالا پوشانده میشوند تا در برابر رطوبت، آسیب دیدگی و پوسیدگی مقاوم باشند. با توجه به اینکه سطح این چهارچوب ها چرب است حتما با استفاده از تینر چربی زدایی کرده و یک لایه ضد زنگ روی سطح آن بزنید. قیمت این نوع چهارچوب اختلاف زیادی با یکدیگر ندارند بهتر است هنگام خرید چهارچوب های ضخیم تر را انتخاب کنید.

چهـارچوب مکزیکی

چهارچوب های مکزیکی با سایز و اندازه دلخواه مشتری در قسمت خمکاری ورق قابل تولید هستند. از این چهارچوب های برای قاب پنجره های فلزی و همچنین پنجره های PVC و حتی چهارچوب درب پارکینگ هم میتوان استفاده کرد.

چهارچوب سفارشی

همان طور که از اسم این چهارچوب پیداست، چهارچوب ها به سایز و مدل دلخواه شما ساخته و تولید میشوند. این چهارچوب ها بیشتر در ساختمان های از پیش ساخته شده مورد استفاده قرار میگیرند.

چهارچوب‌های مورد استفاده در ساختمان ها

چهارچوب درب ضدسرقت

درب های ضد سرقت نسبت به دربهای داخلی امنیت و مقاومت بیشتری دارد.
داخل این درب ها از ورق فلزی مقاوم و در صورت درخواست شما سنگ پشم نسوز و عایق صوتی نیز نصب میشود تا  از نفوذ به داخل ساختمان جلوگیری و یا به تاخیر بیندازد.
قفلا این درب ها از نوع گاوصندوقی بوده و چند قفل لنگه درب را به چهارچوب چفت می نماید. برای زیبایی کار نیز از ورق های MDF طرح دار استفاده میکنند.

چهارچوب درب کمد دیواری

کمد های دیواری یکی از نیاز های آپارتمان ها، اعم از اداری و مسکونی به شمار میروند. چهارچوب کمدهای دیواری همزمان با چهار چوب فلزی درب و سرویس سفارش داده میشود. شاید شما هم با این مشکل رو به رو شده باشید که درب کمد دیواری اگر قفل نباشد، نیمه باز می ماند. بسیار بهتر است که ساخت کلیه چهار چوب ها را به مجموعه ای بسپارید که با کیفیت و قیمت مناسب چهارچوب های شما را تولید کند.

چهارچوب درب سرویس

در درب سرویس ها بیشتر از چهارچوب فلزی استفاده می شود. مهم ترین قسمت در نصب درب در خانه چهارچوب است. استفاده از چهارچوب های محکم و مناسب سبب میشود که درب چوبی شما به درستی نصب شود. ابعاد چهارچوب فلزی درب سرویس های بهداشتی استاندارد است و رنگ چهار چوب فلزی باید بسیار با دقت زده شود تا در آینده دچار پوسیدگی نشود.

برخی از خدمات کیافلز

  • تولید و پخش انواع چهـارچوب فلزی اتاقی و سرویس با سایز و مدل دلخواه شما
  • تولید و پخش انواع چهـارچوب چوبی اتاقی و سرویس با مدل های مختلف
  • انواع چهارچوب فلزی: فرانسوی، مکزیکی، ساده و …
چهارچوب فلزی،چهارچوب فرانسوی،چهارچوب مکزیکی،چهارچوب ساده
چهارچوب فلزی،چهارچوب فرانسوی،چهارچوب مکزیکی،چهارچوب ساده
قیمت

همان طور که شماهم میدانید از مهمترین المان های یک ساختمان میتوان از همان درب و پنجره آن گفت که از یک طرف به زیباتر شدن ساختمان و از طرف دیگر هم سطح کیفی ساختمان را بالا میبرد.
در تعیین قیمت و خرید درب های فلزی چند عوامل تاثیر گذار است که برخی از این عوامل را بازگو میکنیم :
نحوه جوشکاری و ظرافت کاری درب ها توسط استادکار ماهر، ظرافت داشتن در برش زدن جای قفل در چهارچوب های فلزی، ضخامت پروفیل چهارچوب، قطر فلز بکار رفته در پروفیل چارچوب.

کیافلز تولید کننده انواع چهارچوب و فریم