گروه صنعتی
افشارکیا

پنجره دوجداره UPVC

پنجره های دوجداره از پروفیل UPVC تولید میشوند که این پروفیل باعث سختی و ضدضربه شدن و همچنین ضد خوردگی پنجره ها میشود. این پنجره ها از استحکام بالایی برخوردار هستند و به پنجره های مقاوم معروف هستند به همین نام در بازار موجود هستند.

فهرست مطالب

انواع پنجره UPVC براساس بدنه

پنجره یک جز اصلی از ساختمان بوده و هست درطی سالهای اخیر بیشتر از پنجره های UPVC استفاده شده که در ادامه با انواع آن آشنا میشویم.

  • پنجره چوبی
  • پنجره آهنی
  • پنجره آلومینیومی
  • پنجره کامپوزیتی

پنجره چوبی

چوب اپتدایی ترین ماده اولیه برای ساخت پنجره بوده است. با اینکه چوب از جذابیت بالای برخوردار است اما در برابر حریق و ضربه آسیب پذیر بوده و برای زمان طولانی مناسب نیست. از پنجره های چوبی برای درب ورودی ساختمان، درب بالکن و تراس و سونا نیز استفاده میشود.

پنجره آهنی

در گذشته پنجره های آهنی محبوبیت بالایی نسبت به دیگر نوع پنجره ها داشتند اما با حضور پنجره های UPVC محبوبیت خود را از دست داده و جایگاه خود را به این نوع از پنجره ها دادند. پنجره های آهنی در برابر ضربه مقاوم و امکان رنگ پذیری دارند.

پنجره آلومینیومی

پنجره های آلومینیومی بعد از پنجره های آهنی در صدر قرار گرفتند. این نوع پنجره های به جز رسانای بالا حرارت در بقیه موارد توانسته مورد توجه مصرف کننده این نوع پنجره ها قرار بگیرد.این پنجره ها مزایایی نظیر ظریف بودن، قیمت مناسب، وزن سبک و مقاومت در برابر شرایط جوی، ظریف و محکم دارا میباشند.

پنجره کامپوزیتی

کامپوزیت یه متریال است که با مواد مختلفی ایجاد میشود و همزمان با مقاوت بالا عایق قدرتمندی نیز است. کامپوزیتی که بشتر مورد استفاده قرار میگیرد کامپوزیت  PVC و UPVC است. PVC سبک تر و نرم تر است و برخلاف UPVC مقاومت و کاربرد ندارد به همین دلیل بیشتر از UPVC استفاده میشود.

مزیت استفاده از پنجره دوجداره

هدف اصلی این پنجره ها ایجاد عایق حرارت و صوت است. این پنجره ها با دو لایه تفکیک شده تماس بین هوای محیط و هوای بیرون را ضعیف خواهد کرد. بین این دو لایه یک گاز میانی وجود داردکه میزان انتقال صدا را کمتر میکند.
پنجره های دوجداره از نظر کاهش هزینه های مصرف انرژی، افزایش نسبی امنیت، افزایش آرامش در منزل، عمر طولانی مدت مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

پنجره دوجداره کشویی

پنجره های کشویی بهترین راه برای استفاده از پنجره های بزرگ در نمای ساختمان هستند.
این پنجره ها به دلیل صرفه جویی در خانه های ایرانی در دهه های اخیر مورد استفاده قرار گرفته و نوع بازشوی این پنجره ها فضایی از داخل یا بیرون را اشغال نمیکند.
یکی از مزیت های فوق العاده این پنجره ها مدت زمان ماندگاری و دوام است.
بین پنجره های دوجداره، گازی وجود دارد که به عنوان عایق حرارتی و صوتی عمل میکندو از هدر رفتن انرژی تولید شده در فضای داخلی مانند باد کولر در تابستان و گرمای بخاری در زمستان جلوگیری میکند همچنین از نفوذ هوای گرم و سرد در فواصل مختلف را به حداقل میرساند و برای سرمایه گذاری طولانی مدت کارایی دارد. پنجره های دوجداره کشویی در انواه متریال چوبی، فلزی، استیل، آلومینیومی، UPVC و …تولید میشود.